Light Skin ~ Studio Zduny
111
page-template-default,page,page-id-111,page-child,parent-pageid-8,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-7.3,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Light Skin

Wirtualna mapa ciała

Performance, w którym kompozycja świetlna tworzy na ciele tancerki egzoszkielet. Światło jest w czasie rzeczywistym bezprzewodowo „przesyłane” do kostiumu tancerki i sprzężone z projektowanym w przestrzeni dźwiękiem, powstaje w ten sposób rodzaj wirtualnej mapy ciała.

Poprzez ruch zaburzona zostaje ciągłość obecności oraz percepcja wzrokowa, co tworzy nieustanne powidoki zdefragmentowanego świetlnie ciała. Pulsujący luminescencjami ruch tancerki definiuje przestrzeń i wyznacza jej specyfikę.

„Lightskin” funkcjonuje na przecięciu instalacji site-specific, performance’u, teatru tańca, koncertu muzyki elektronicznej. Pragnieniem twórców jest konfrontacja z nietypowymi przestrzeniami – jak miało to miejsce np. podczas premiery spektaklu, która odbyła się na wrocławskiej Grobli, w zagajniku opuszczonej przystani kajakowej. Spektakl ma stać się „wydarzeniem”, wzbudzać zainteresowanie, ożywiać kontakty społeczne, otwierać dla sztuki nowe przestrzenie i konteksty.

godz. 23:00

NIEDZIELA 08.08.2015

Kafalarnia w Zdunach

Patryk Lichota

Muzyk, kompozytor, improwizator, wykładowca, twórca spektakli i projektów multimedialnych. Twórca spektakli multimedialnych „Strange Lóóp”, „Lightskin” oraz „Starwing Mirrors” oraz instalacji „Cyborganic Plants”, współtwórca instalacji „Oda di Neuro”. Komponuje i tworzy na żywo muzykę do performance, teatru, spektakli tanecznych, instalacji dźwiękowych i multimedialnych. Aktywnie działa na polu muzyki improwizowanej, gra na saksofonie preparowanym. Od pięciu lat współprowadzi w Radio Afera audycję Audiosfera poświęconą muzyce współczesnej.

Marta Romaszkan

Wraz z Patrykiem Lichotą zrealizowała spektakl „Starving Mirrors”, performance audiowizualny „Strange Lóóp”, oraz performance „Lightskin”. Współtworzy projekt FRIV MOVE poświęcony improwizacji w ruchu i dźwięku.

Artyści Studio ZDUNY