Romuald Andrzejewski ~ Studio Zduny
584
page-template-default,page,page-id-584,page-child,parent-pageid-8,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-7.3,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Romuald Andrzejewski

Quatro Vientos

Filozofia muzyczna kompozytora niesie ze sobą proste przesłanie: najcenniejsze są doświadczenia powstające w dzieciństwie. To one – pielęgnowane i poparte pracą – procentują.

Romuald Andrzejewski – muzyk, pianista, kompozytor, aranżer. Urodzony w Poznaniu. Wykształcenie muzyczne odebrał u prof. Ireny Marczykowskiej, zakończone uzyskaniem dyplomu z wynikiem celujacym w klasie fortepianu. Pierwsze kompozycje datują się na okres nauki w szkole podstawowej np. utwór “Uwertura”, którego wykonanie pilotowała doktor muzykologii Krystyna Winowicz. Partytura tego utworu została przekazana szkole na ręce sprawującego w tym czasie urząd Dyrektora Szkoły Muzycznej. Część powstałych w tym okresie kompozycji doczekała się później studyjnego nagrania.

W okresie nauki w szkole średniej zostal zaproszony przez znanego muzyka i dyregenta Aleksandra Maliszewskiego do udziału w tworzonym przez niego zespole. Akompaniujac znanym polskim wykonawcom estradowym, m.in.: Urszuli Sipińskiej, Andrzejowi Dąbrowskiemu i Tadeuszowi Woźniakowi. Z tym ostatnim nawiazał później scisłą wspołpracę (kierownictwo muzyczne i aranżacja płyty “Zegarmistrz światła”).

Nagrywał również m.in. z Michałem Bajorem Grażyną Łobaszewską Ważnym rozdziałem w twórczości była praca w teatrze. Romuald Andrzejewski jest kompozytorem muzyki do spektakli teatralnych, między innymi do tak znaczących w literaturze polskiej utworów jak “Noc listopadowa” Stanisława Wyspiańskiego czy “Lila Weneda” Juliusza Słowackiego.

Pracując jako muzyk studyjny na instrumentach klawiszowych nagrał około siedemdziesiąt sztuk teatralnych, wystawianych w teatrach całej Polski. Nagrywał także dla Telewizji Polskiej (koncerty, spektakle) i wytwórni płytowych (kolędy, muzyka ilustracyjna, bajki dla dzieci).

Cztery wiatry (Quatro Vientos) – Powidoki 2014 @KontenerART Poznań

Materiał powstały podczas warsztatów filmu dokumentalnego Powidoki 2014 w Poznaniu przy Mobilnym Centrum Kultury KontenerArt

Artyści Studio ZDUNY