Stowarzyszenie Wędrowni Architekci ~ Studio Zduny
113
page-template-default,page,page-id-113,page-child,parent-pageid-8,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-7.3,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Stowarzyszenie Wędrowni Architekci

Edukacja architektonicza

wedrowni-architekci-logoStowarzyszenie powstało w 2004 r. Jego członkowie to głównie architekci, absolwenci, studenci oraz pasjonaci z Poznania i okolic. Wszystkich łączy zamiłowanie do architektury, którą w swoich działaniach starają się zachowywać i promować, pokazując jej zalety oraz pomagając niwelować jej wady. Praca stowarzyszenia polega zarówno na działaniach praktycznych, takich jak pomoc w remontach, przy opracowywaniu projektów oraz budowaniu jak i na organizowaniu warsztatów, wystaw, festynów, pomagających zrozumieć lokalną architekturę i docenić jej wartość, szczególnie wśród jej użytkowników.

Obecnie zajmują się głównie architekturą drewnianą, szachulcową i tzw. ekologiczną, zagadnieniami związanymi z rozwojem zrównoważonym oraz edukacją.

W ramach procesu rewitalizacji Wędrowni Architekci przeprowadzili warsztaty edukacji architektonicznej dla dzieci i młodzieży podczas Akcji „Międzymoście” w czerwcu 2008 r. i Święta Sąsiadów na Śródce w maju 2008 i 2009 r.

Ponadto są autorem zwycięskiej pracy na projekt  zagospodarowania przestrzeni południowej części Śródki w Poznaniu wraz z programem funkcjonalno-przestrzennym w konkursie zorganizowanym przez Wydział Urbanistyki i Architektury oraz Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznań.

3-9

sierpnia 2015

WARSZTATY

Zobacz więcej >

PIOTR MAĆKIEWICZ

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Zawodowo specjalizuje się w naturalnym budownictwie. Wielokrotnie prowadził warsztaty edukacyjne z budowania z naturalnych materiałów, rewitalizacji i edukacji architektonicznej, kierowane do różnych grup wiekowych. Członek Stowarzyszenia Wędrownych Architektów oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budowniczych Naturalnych.

Artyści Studio ZDUNY