Warsztaty z naturalnego budownictwa ~ Studio Zduny
31
page-template-default,page,page-id-31,page-child,parent-pageid-12,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-7.3,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Warsztaty z naturalnego budownictwa

Naturalne tynki gliniane

W ramach warsztatów uczestnicy wykonywać będę dekoracje gliniane w formie tynków. Na przygotowanym wcześniej miejscu powstaną modułowe aplikacje z tynków glinianych, o wymiarach ok 50 x 50 cm. Warsztaty mają na celu przybliżyć uczestnikom tematykę ekologicznego tynkowania i wyzwolić twórczy zapał poprzez proces tworzenia dekoracji. Dzięki zaangażowaniu uczestników i wspólnej zabawie twórczej miejsce warsztatów zyska nowa jakość w formie dekoracji, które zostaną na stałe. Dekoracje będą inspirowane kaflami – lokalnym rzemiosłem.

Dzień 1

Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Jak zrobić tynk bazowy – zajęcia teoretyczne.

Dzień 2

Wtorek, 4 sierpnia 2015

Zabawa fakturą tynku.

Dzień 3

Środa, 5 sierpnia 2015

Płaskorzeźba w tynku glinianym.

Dzień 4

Czwartek, 6 sierpnia 2015

Barwienie tynków.

Dzień 5

Piątek, 7 sierpnia 2015

Sgraffito – wielowarstwowe tynki dekoracyjne.

Wystawa

Sobota, 8 sierpnia 2015

Naturalne budownictwo  – wystawa, godz. 11:00

Liczba uczestników 10 osób

Przedział wiekowy: osoby dorosłe, młodzież, rodziny z dziećmi

Piotr Maćkiewicz

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Zawodowo specjalizuje się w naturalnym budownictwie. Wielokrotnie prowadził warsztaty edukacyjne z budowania z naturalnych materiałów, rewitalizacji i edukacji architektonicznej, kierowane do różnych grup wiekowych. Członek Stowarzyszenia Wędrownych Architektów oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budowniczych Naturalnych.

Zobacz warszaty 2015